سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری:

احداث ساختمان‌های مهم در سازمان مجری متمرکز می‌شود/رشد اعتبارات اجرای پروژه‌های سازمان مجری در سال جاری/مطالبات معوق ۴۴ پروژه بیمارستانی پرداخت شد

دسته بندی: اخبار سازمان
مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با تاکید بر اینکه با تلاش‌های سازمان احداث ساختمان‌های مهم در سازمان متمرکز می‌شود از رشد اعتبارات اجرای پروژه‌های در سال جاری خبر داد و گفت: سازمان امسال موفق به پرداخت ۲۳۶ میلیاردتومان اعتبار برای مطالبات معوق ۴۴ پروژه بیمارستانی شد.

مهناز آقاجانی مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بخشی از فعالیت‌های آن سازمان را در حوزه تامین منابع برای اجرای پروژه‌های جاری سازمان اعلام کرد.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با تاکید بر اینکه سازمان مجری  متولی ساخت و سازهای مربوط به دولت است، گفت: طبق ماده ۱۵۲ قانون برنامه چهارم توسعه، ماده ۵۶ برنامه پنجم توسعه و مصوبه هیات وزیران مورخ تیرماه ۱۴۰۰ و همچنین جزء ۷ از بند ۵ اولویت‌های سیاستی سند ارتقای بهره‌وری بخش ساختمان مقرر است تا تمامی ساخت‌وسازهای ساختمان‌های مهم دولتی از جمله بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌ها و... در سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی انجام شود.

آقاجانی ضمن انتقاد از اینکه برخی ساخت‌وسازهای ساختمان‌های دولتی توسط سایر دستگاه‌ها و به شکل موازی انجام می‌شود، توضیح داد: ساخت بیمارستان‌ها توسط برخی دانشگاه‌ها، ساخت و تجهیز ورزشگاه‌ها توسط وزارت ورزش، ساخت بیمارستان‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ... از جمله اقداماتی است که موازی کاری با سازمان مجری به شمار می‌رود و در صدد هستیم تا ساخت و ساز این قبیل ساختمان‌ها طبق قانون در سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی متمرکز شود.

مکاتبه با روسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تمرکز احداث ساختمان‌های دولتی در سازمان مجری

وی تصریح کرد: سازمان مجری به منظور اجرایی شدن مصوبه هیات وزیران در تیرماه ۱۴۰۰ به منظور بهره‌وری بخش ساختمان و مسکن و تمرکز ساخت و ساز در سازمان مجری مکاتباتی را با ریاست جمهوری و روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام داده است. در تلاش هستیم تا این موضوع را عملیاتی و اجرایی کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی یادآور شد: بر اساس ماده ۸۲ قانون الحاق بالاترین مقام دستگاه اجرایی می‌تواند دستگاه اجرای ساخت و ساز طرح را تغییر دهد که این اتفاق در دوره‌هایی رخ داده است.

آقاجانی گفت: تاسیس س%u06

نظرات